Refinansowanie

Jeśli prowadzisz własną firmę, z całą pewnością już niejednokrotnie przekonałeś się o tym, że w biznesie nie da się niczego przewidzieć. Dotyczy to także harmonogramu spłaty pożyczki, na przebieg którego mogą niejednokrotnie wpływać różne nieoczekiwane zdarzenia. Nie jesteś w stanie uregulować w terminie ciążącego na Tobie zobowiązania finansowego? W takiej sytuacji oferujemy Ci możliwość refinansowania pożyczki. Pozwoli Ci ona na zachowanie płynności finansowej w najtrudniejszym dla Twojego przedsiębiorstwa okresie. Dlatego warto rozważyć taką opcję za każdym razem, gdy pojawiają się trudności ze spłacaniem zaciągniętych na poczet funkcjonowania firmy lub inwestowania w jej rozwój zobowiązań pieniężnych.

Chętnie skorzystałbyś z refinansowania pożyczki, ale nie wiesz, jak to zrobić? Nie martw się, pomożemy Ci w załatwieniu wszelkich formalności z tym związanych. Musisz wiedzieć, że pożyczka refinansująca w swej zasadniczej istocie sprowadza się do zaciągnięcia nowych zobowiązań finansowych po to, aby móc spłacić długi u poprzedniego pożyczkodawcy. Tak naprawdę nie musisz robić nic specjalnego, aby zostać beneficjentem tego rozwiązania. Wystarczy, że zgłosisz swojemu kontrahentowi potrzebę zaciągnięcia nowej pożyczki na poczet spłaty dotychczasowych należności. Firmy pożyczkowe nawiązują ze sobą komunikację, czego efektem finalnie staje się wniosek o refinansowanie kredytu. W konsekwencji na konto Twojego wierzyciela wpływa równowartość sumy, na jaką opiewa kwota pożyczki, którą wcześniej zaciągnąłeś. Co istotne, usługa refinansowania wyklucza możliwość przeznaczenia otrzymanych w ten sposób pieniędzy na jakikolwiek inny cel poza uregulowaniem należności wynikających z długu.

Niekiedy firmy pożyczkowe na prośbę klienta decydują się na przedłużenie terminu spłaty zobowiązań. Trzeba mieć jednak świadomość, że jest to dość rzadka praktyka, dostępna dla nielicznych. Instytucjom pozabankowym zwykle nie opłaca się takie rozwiązanie, dlatego też godzą się na nie jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Chcesz skorzystać z możliwości refinansowania pożyczki? Zgłoś się do nas już dziś!