Leasing maszyn rolniczych i gospodarczych

Jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego i potrzebujesz gotówki na jego zmodernizowanie oraz unowocześnienie produkcji? A może myślisz o zakupie nowego sprzętu rolniczego? W takiej sytuacji kredyt bankowy nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem. Znacznie lepiej jest skorzystać z możliwości oferowanych przez leasing maszyn rolniczych i gospodarczych. Jest to innowacyjna forma finansowania dóbr, pozwalająca na użytkowanie zarówno nowych, jak i używanych urządzeń bez wymogu zainwestowania w całe przedsięwzięcie środków własnych w znaczącej wysokości. Głównymi beneficjentami tego rozwiązania są rolnicy, którzy podjęli się prowadzenia działalności gospodarczej.

Myślisz o podpisaniu z nami umowy leasingowej, ale boisz się, że nie podołasz formalnościom z tym związanym? Nie martw się, w naszej firmie są one ograniczone do niezbędnego minimum. Wystarczy, że dostarczysz nam prawidłowo wypełniony wniosek leasingowy oraz ofertę zakupu maszyny. Niekiedy wymagamy także doniesienia różnych dokumentów finansowych. Umowę o leasing maszyn rolniczych i gospodarczych podpisujemy zazwyczaj na okres od 3 do 7 lat.

Wynajmując od nas używane maszyny rolnicze na określony czas, możesz liczyć na różnego rodzaju korzyści. Przede wszystkim istnieje możliwość wrzucenia raty leasingowej w koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu zmniejszą się Twoje zobowiązania podatkowe wobec fiskusa, a Twoja zdolność kredytowa nie ulegnie obniżeniu. Wszystkie formalności związane z wzięciem leasingu na maszyny rolnicze załatwisz w pciągu kilku dni po dostarczeniu kompletu niezbędnych dokumentów. Przy wynajmie sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwach rolnych krótki staż działalności firmy nie stanowi żadnej przeszkody w otrzymaniu finansowania. Pożyczka leasingowa w ustalonej wysokości udzielana jest zarówno przedsiębiorstwom, które funkcjonują na rynku od dłuższego czasu, jak i organizacjom, dopiero rozpoczynającym swoją działalność. Jest to szczególnie korzystna opcja dla tych rolników, którzy planują zakup używanych maszyn ze środków udzielonych w formie dotacji. Co istotne, decydując się na taką pożyczkę, stajesz się właścicielem leasingowanego sprzętu rolnego.

Używane maszyny rolnicze

Przepisy umowy leasingowej mogą dotyczyć różnego rodzaju sprzętu wykorzystywanego w gospodarstwach rolnych. Wśród nich wymienia się m.in. ciągniki rolnicze, siewniki, glebogryzarki, agregaty uprawowe, kosiarki, ładowacze oraz opryskiwacze oraz kombajny. Są to głównie używane maszyny rolnicze, a także pojazdy niezbędne w pracy rolników – wszystkie te urządzenia można wziąć w leasing, rezygnując tym samym z wydawania dużych, pochodzących ze środków własnych, sum pieniędzy na ich zakup.

Procedura brania w leasing używanych maszyn rolniczych wygląda podobnie jak w przypadku wynajmowania nowych urządzeń. W tym aspekcie warto skorzystać z leasingu operacyjnego, w ramach którego my jako podmiot finansujący przekazujemy na rzecz naszych klientów prawo do użytkowania określonych składników majątku trwałego w oznaczonym czasie. Decydując się na zaliczenie do przedmiotu leasingu używanego sprzętu rolniczego, możesz liczyć na niższe stawki rat leasingowych. W relacjach z klientami cechuje nas elastyczność oraz gotowość do dostosowania się do indywidualnych potrzeb naszych kontrahentów.