Leasing samochodów ciężarowych

Duże firmy transportowe i prężnie działające zakłady produkcyjne nie mogą się obejść bez pojemnych i sprawnych ciężarówek i ciągników siodłowych. Niestety zakup pojazdów dla przemysłu wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami. Na szczęście z pomocą przychodzi oferta firm leasingowych. Dzięki niej możesz sobie pozwolić na zbudowanie profesjonalnej i bezawaryjnej floty, nie obciążając jednocześnie swojej zdolności kredytowej.

Leasing ciężarówki Warszawa

W istocie finansowanie zakupu ciężarówki oraz naczepy z użyciem leasingu nie różni się niczym od wejścia w posiadanie samochodu osobowego tą samą metodą. Dzięki niemu nie musisz się martwić o problemy ze spłatą – w razie utraty płynności finansowej zabezpieczeń pozostaje przedmiot umowy leasingowej, który w takim wypadku wraca do leasingodawcy. Warto wiedzieć, że ta forma finansowania jest dużo bardziej elastyczna niż kredyt i pozwala również na zakup maszyn automatyki przemysłowej, wyposażenia biura, sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem i innych rzeczy, niezbędnych w Twojej firmie.

Zakup samochodów ciężarowych poprzez leasing operacyjny

Decydując się na leasing ciężarówki w modelu operacyjnym, możesz liczyć na szereg korzyści, m.in.:

  • nie wpływa on na Twoją zdolność kredytową;
  • daje Ci możliwość odliczenia podatku od odsetek comiesięcznych rat;
  • w razie problemów finansowych ciągniki siodłowe wracają do leasingodawcy, a Tobie nie grodzi egzekucja komornicza;
  • wszelkie wydatki związane z eksploatacją (paliwo, naprawy, dodatkowe wyposażenie) możesz zaliczyć na poczet kosztów uzyskania przychodu;
  • po zakończeniu umowy firma leasingowa umożliwi Ci wykup pojazdu w korzystnej cenie.

Powyższe informacje z pewnością zainteresują każdego doświadczonego przewoźnika.

Finansowanie zakupu aut z naczepą dzięki leasingowi finansowemu

Inną, często wybieraną formą jest leasing finansowy samochodów ciężarowych. W tym modelu pojazd od razu staje się Twoją własnością. Również okres trwania umowy może być dużo krótszy i wynieść zaledwie kilka miesięcy. Zakupiony pojazd możesz od razu wpisać do ewidencji środków trwałych.

Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku podatek VAT jest naliczany od razu, wraz z pierwszą ratą. Oznacza to, że nie możesz go wliczać w koszty uzyskania przychodu co miesiąc. Podobnie sprawa wygląda z wydatkami eksploatacyjnymi – ich również nie odliczysz od podatku. Warto więc dobrze się zastanowić, którą formę wybrać.

Leasing finansowy i operacyjny – który wybrać?

Szeroki wybór ofert leasingu z jednej strony pomaga, a z drugiej sprawia, że niedoświadczonej osobie trudno wybrać optymalne rozwiązanie. W naszym biurze każdy doradca finansowy dokładnie analizuje wszystkie możliwości, by pomóc sfinansować zakup auta ciężarowego dla Twojej firmy. Wcześniej warto zadać sobie kilka pytań, które w tym pomogą:

  • czy interesuje Cię długi okres umowy, czy tylko kilka miesięcy?
  • chcesz wpisać samochód w ewidencję środków trwałych?
  • czy chciałbyś mieć możliwość rozliczenia podatku VAT od razu, czy z każdą ratą?
  • czy interesuje Cię opcja wykupu?
  • chciałbyś wrzucić w koszty uzyskania przychodu wszelkiego rodzaju wydatki na eksploatację (paliwo, serwis, bieżące utrzymanie)?

Odpowiedź na te pytania pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje potrzeby, a naszemu doradcy zaproponować optymalne rozwiązanie.

Dlaczego lepiej kupić ciężarówkę przez leasing niż na kredyt?

Często słyszy się podobnie brzmiące pytania. Zakup ciągnika do transportu finansowany kredytem jest oczywiście jedną z możliwości, ale zazwyczaj to leasing jest dużo lepszym sposobem na szybsze kupno maszyny. Poza tym nie jesteś w żaden sposób obciążony widmem egzekucji komorniczej w razie problemów z płynnością, a także nie wpływa on na Twoją zdolność kredytową.

Buduj flotę samochodów ciężarowych dzięki taniemu leasingowi

W branżach takich jak produkcja czy budownictwa samochody ciężarowe są nieodzownym elementem prowadzenia biznesu. Bez nich trudno normalnie funkcjonować na rynku. Dzięki tanim opcjom leasingu możesz sfinansować również zakup naczep, które pozwolą Ci usprawnić pracę Twojego przedsiębiorstwa.

Fachowe doradztwo w wyborze najlepszej oferty leasingu

Wśród wielu ofert łatwo się pogubić. Z pomocą przychodzą nasi profesjonalni doradcy, którzy każdego dnia analizują nowe propozycje leasingowania pojazdów dostępne na rynku. Jeżeli więc poszukujesz najlepszej możliwości finansowania zakupu samochodu – umów się na spotkanie z nami!