Leasing dla nowych firm

Każda nowa firma na rynku musi zmierzyć się z szeregiem problemów. Do tej listy można dopisać – zależnie od specyfiki działalności – zakup samochodu albo całej floty pojazdów. Dla młodego przedsiębiorcy to spory wydatek. Wychodzimy naprzeciw tym problemom i proponujemy wsparcie w uzyskaniu taniego finansowania na podstawie korzystnej umowy leasingowej.

Finansowanie zakupu samochodów – kredyt czy leasing?

Dlaczego nie wspominamy o możliwości wzięcia kredytu? Nasze biuro doradza również w sprawach kredytowych. Uważamy jednak, że leasing dla nowych firm jest dużo lepszym wyborem. Nie wpływa on w żaden sposób na Twoją zdolność kredytową. W zależności od rodzaju masz też możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu odsetek od rat leasingowych, a także wydatków eksploatacyjnych na samochód. Na rynku dostępnych jest wiele jego opcji – która będzie najkorzystniejsza dla Ciebie?

Leasing operacyjny czy finansowy?

Zazwyczaj lepszym wyborem okazuje się wzięcie leasingu operacyjnego. Jakie korzyści z niego płyną?

  • redukcja kosztów kupna i eksploatacji pojazdów firmowych dzięki korzystnym odliczeniom;
  • comiesięczna możliwość odliczenia podatku VAT od odsetek;
  • wliczenie wydatków eksploatacyjnych w koszta uzyskania przychodu;
  • możliwość wykupu pojazdu po zakończeniu umowy poniżej ceny rynkowej.

Dla przedsiębiorców szczególnie interesująca będzie możliwość wspomnianych optymalizacji podatkowych.

Dla osób potrzebujących krótszego okresu umowy lepszym wyborem będzie leasing finansowy. Ten model leasingowy pozwala na zawieranie nawet kilkumiesięcznych umów. W jego wypadku właścicielem auta jest biznesmen. W przypadku operacyjnego – firma leasingowa.

Profesjonalne wsparcie nowych przedsiębiorców

Wiemy, jak ważne jest wsparcie na początku prowadzenia działalności gospodarczej. Mimo przysługujących ulg finansowych młodzi przedsiębiorcy natrafiają na wiele przeszkód. My pomagamy im w budowie własnej floty.

Istniejące na rynku firmy leasingowe oferują setki różnych możliwości finansowania. Łatwo się w tym pogubić. Jeżeli zatem poszukujesz odpowiedniego modelu wsparcia dla swojego przedsiębiorstwa – nie trać czasu i zgłoś się do nas! Razem wybierzemy najlepszą ofertę.