Leasing samochodów używanych

Młode firmy zmagają się z wieloma problemami. Jednym z nich jest często konieczność posiadania samochodu, na który ich po prostu nie stać. Z pomocą przychodzi tani i szybki leasing aut używanych. Nie każdy pojazd w firmie musi być nowy, a ten wybór w połączeniu z elastyczną formą finansowania pozwala na duże oszczędności.

Samochody używane w leasing

Zazwyczaj młodzi przedsiębiorcy decydują się na zakup nowych pojazdów, co nie zawsze wynika z rzeczywistych i przemyślanych potrzeb. Egzemplarze kilkuletnie, z niewielkim przebiegiem i bogatym wyposażeniem, a przede wszystkim w dobrym stanie technicznym, można znaleźć w naprawdę atrakcyjnej cenie. W ten sposób bardzo korzystnie możesz również nabyć auto sportowe, które posłuży Ci do celów wizerunkowych czy marketingowych.

Auto dla firmy – nowe czy używane?

Należy rozważyć wszelkie za i przeciw, decydując się na samochód używany. Przede wszystkim trzeba się liczyć z kosztami serwisu, które w początkowej fazie mogą być wysokie. Często jednak doprowadzenie pojazdu do stanu używalności jest wielokrotnie tańsze niż zakup nowego egzemplarza z salonu. W niskiej cenie możesz również nabyć w ten sposób samochody z bogatym wyposażeniem dodatkowym.

Korzyści wynikające z leasingu samochodów używanych

Jakie jeszcze korzyści niosą ze sobą auta używane?

  • atrakcyjna cena zakupu,
  • niskie koszta ubezpieczeń OC i AC,
  • często bogate wyposażenie dodatkowe
  • brak konieczności wielotygodniowego oczekiwania na wydanie pojazdu w salonie.

Jeżeli dodatkowo w grę wchodzi opcja leasingowa, do zyskania jest naprawdę wiele.

Finansowanie pojazdu używanego – jaki leasing?

Decydując się na leasing auta używanego, zazwyczaj masz do wyboru dwie opcje, tj. operacyjny i finansowy. Wybierając finansowanie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które ułatwią wybór.

  • Czy potrzebujesz odliczenia podatku VAT z każdą ratą?
  • Czy chcesz wpisać zakup do ewidencji środków trwałych?
  • Jaki okres leasingu Cię interesuje?
  • Musisz być właścicielem od początku czy wystarczy Ci opcja wykupu?
  • Chcesz wliczać w koszty uzyskania przychodu wydatki eksploatacyjne?

Odpowiedzi na te pytania pozwalają na łatwiejsze doradztwo z naszej strony.

Leasing operacyjny i finansowy aut używanych

Jeżeli zależy Ci na rozliczaniu podatku od każdej raty leasingowej i chcesz wliczyć w koszty wszelkie wydatki na usługi związane z eksploatacją pojazdów osobowych w firmie, lepszym wyborem będzie leasing operacyjny. Wiąże się on z nieco dłuższym okresem spłaty, po którym istnieje możliwość wykupu po atrakcyjnej cenie.

Drugą opcją jest leasing finansowy. W tym wypadku naliczenie podatku występuje już na starcie, więc nie ma możliwości systematycznego wrzucania go w koszta. Okres umowy może być dużo krótszy – wynosić nawet kilka miesięcy. W tym przypadku, od początku stajesz się właścicielem pojazdu.

Istnieje wiele różnic pomiędzy tymi produktami. Nie musisz jednak samodzielnie dokonywać wyboru. Nasz zespół pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję w Twoim przypadku.

Buduj tanio flotę firmową dzięki leasingowi aut używanych!

Wybierając leasing samochodów używanych, zyskujesz nie tylko zalety, płynące z tej formy finansowania, ale dzięki temu, że nie zdecydowałeś się na nowe auto osobowe, całkowite koszta są dużo niższe. Zapraszamy do kontaktu z nami – pomożemy Ci sfinansować Twoje potrzeby!