Leasing samochodu

Clever Finance to doświadczony pośrednik leasingowy, współpracujący z większością bankowych i niebankowych firm leasingowych obecnych na rynku polskim. Bardzo dobra znajomość oferty leasingodawców i długotrwała współpraca z nimi, a także zrozumienie potrzeb Klienta pozwala nam na optymalne dopasowanie oferty finansowania do Jego oczekiwań. Dzięki kilkuletnim relacjom z obecnymi na polskim rynku dealerami aut, rozeznaniu w aktualnej ofercie, znajomości specyfikacji aut oraz naszym zdolnościom negocjacyjnym jesteśmy w stanie doradzić Klientowi, jakie auta najbardziej odpowiadać będzie jego potrzebom i przygotować ofertę rabatową, jakiej nie Klient nie jest w stanie uzyskać bezpośrednio w salonie dealera. Nasza historia zakupowa obejmująca kilka tysięcy samochodów nabytych przez spółki z Grupy Clever oraz Klientów za naszym pośrednictwem pozwala nam na uzyskanie najlepszych warunków handlowych.

Co to jest leasing?

Połączenie kredytu firmowego z dzierżawą wyposażenia – tak ogólnie można zdefiniować, na czym polega leasing. Łączy on korzyści płynące z połączenia obu tych narzędzi finansowania dóbr. W przypadku, gdy chodzi leasing samochodu, właścicielem auta pozostaje firma leasingowa. Jednocześnie my możemy wejść w jego faktyczne posiadanie i użytkować na co dzień, bez posiadania odpowiedniej ilości gotówki i wnoszenia wkładu własnego. Efektem jest brak wpływu na naszą zdolność kredytową. To świetna informacja dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z biznesem i potrzebują własnych czterech kółek do prowadzenia bieżącej działalności.

Leasing bez wpłaty własnej

W przypadku wielu ofert finansowania zakupu samochodu osobowego niezbędna jest dosyć wysoka wpłata własna. Często jest ona główną przeszkodą na drodze do nabycia nowoczesnego i bezpiecznego pojazdu. Dzięki naszej szerokiej ofercie pośrednictwa usług finansowych możemy Ci zaoferować leasing pośredni bez wpłaty początkowej. Oczywiście w ten sposób możesz również zakupić do swojej firmy auta używane. Dobry sposób na budowę solidnej floty na początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej to wziąć samochód w leasing.

Leasing rodzaje

Oferujemy wiele korzystnych opcji leasingu samochodów. Każda z nich wyróżnia się nieco innym podejściem do Klienta i zaletami. W naszym portfolio usług znajdziesz m.in. następujące rodzaje leasingu:

 • bezpośredni;
 • pośredni;
 • operacyjny;
 • konsumencki;
 • finansowy;
 • zwrotny.

Swoje usługi kierujemy do dwóch grup – przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Dzięki przejrzystym procedurom i jasnej konstrukcji umowy leasingowej nie musisz martwić się o kruczki prawne. Zespół doświadczonych doradców zawsze przedstawia kilka ofert leasingu finansowego. Wraz z Klientem omawiamy również wady i zalety każdej z opcji.

Na czym polega leasing operacyjny?

W leasingu operacyjnym podatek VAT naliczany jest systematycznie, stopniowo z uwzględnieniem każdej z rat leasingowych przez cały okres. Umożliwia on również wpisanie w koszty prowadzenia działalności gospodarczej wszystkich wydatków powiązanych z przedmiotem leasingu, tj.:

 • miesięcznej raty;
 • opłaty początkowej;
 • wydatków na paliwo i materiały eksploatacyjne;
 • kosztów przeglądów technicznych i serwisu;
 • zakupu dodatkowego wyposażenia.

Pozwala to na minimalizację kosztów, co jest szczególnie pożądane, gdy dopiero startujemy z własną działalnością.

Co to jest leasing finansowy?

Nieco odmiennymi zasadami charakteryzuje się leasing finansowy. Inaczej niż w przypadku leasingu operacyjnego, właścicielem staje się firma, której udzielane jest zobowiązanie. W tym wypadku całość podatku VAT jest płacona wraz z pierwszą ratą. Do comiesięcznych kosztów uzyskania przychodu wrzucisz więc tylko odsetki. Możesz za to dokonać odpisu amortyzacyjnego. Również sama umowa leasingu może być zaciągnięta na dowolny okres, bez określonego minimalnego czasu trwania. Jak więc widać istnieje wiele podobieństw i różnic wśród tych rodzajów leasingu.

Leasing operacyjny a finansowy – który lepszy dla firm?

Warto w tym miejscu podsumować czym różni się leasing operacyjny od finansowego. Jeżeli:

 • chcesz być właścicielem samochodu od początku;
 • wolisz odliczyć cały podatek od razu;
 • interesuje Cię krótszy okres spłat na umowie leasingu;
 • nie masz możliwości uruchomienia innego rodzaju finansowania.

W tym wypadku proponujemy leasing finansowy. Kiedy warto postawić na jego operacyjną odmianę?

 • Gdy zależy Ci na minimalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
 • Chcesz rozliczać podatek wraz z comiesięczną ratą.
 • Wolisz wrzucić w koszty uzyskania przychodów wszelkie dodatkowe opłaty związane z użytkowaniem samochodu (koszty paliwa, serwisu, przeglądów i wyposażenia dodatkowego).
 • Nie masz potrzeby wpisywania go w środki trwałe.
 • Jesteś zdecydowany na dłuższy czas spłat określony w umowie (stanowiący minimum 40% okresu amortyzacji środka trwałego – zazwyczaj minimum 24 miesiące).

Po zakończeniu umowy leasingu masz prawo do wykupu samochodu w preferencyjnej cenie. Jeżeli nie jesteś pewien, który model finansowania będzie dla Ciebie najlepszy – nie martw się! Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację i wspólnie wybierzecie najkorzystniejszą opcję. Warto wiedzieć, że to niejedyne rodzaje leasingu dostępne na rynku.

Leasing zwrotny – na czym polega?

Jest on swoistym połączeniem obu wspomnianych form finansowania. Przedmiot leasingu, którym może być aktualnie używane auto firmowe, jest tak naprawdę sprzedawany do firmy leasingowej. Jakie są korzyści przedsiębiorcy? Biznes otrzymuje zastrzyk pieniędzy w wysokości oszacowanej wartości pojazdu, a jednocześnie dalej może korzystać z samochodu, który fizycznie nigdy nie zmienia swojego faktycznego zastosowania. Stanowi on jednak zabezpieczenie w przypadku utraty płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Leasing bezpośredni – co go wyróżnia?

W tym przypadku mamy do czynienia z bezpośrednią umową pomiędzy producentem samochodów a leasingobiorcą. W procesie finansowania nie uczestniczy żaden pośrednik. Pozwala to obniżyć całkowite koszty leasingowe.

Korzystny leasing dla firm bez wpłaty własnej

Bez wątpienia wysoki wkład własny stanowi problem w przypadku finansowania zakupów przy pomocy tradycyjnego kredytu. Leasing operacyjny daje Ci możliwość przezwyciężenia problemu. Znajduje on zastosowanie w przypadku samochodów, jak i:

 • specjalistycznych maszyn przemysłowych;
 • linii produkcyjnych;
 • mebli biurowych;
 • sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Pozwala na posiadanie potrzebnego sprzętu bez zaciągania zobowiązań wpływających na zdolność kredytową.

Wyższość leasingu operacyjnego nad kredytem samochodowym

Podsumujmy w tym miejscu korzyści płynące z finansowania samochodu przy pomocy leasingu:

 • brak konieczności posiadania dużej zdolności i historii kredytowej;
 • nie ma potrzeby wnoszenia wpłaty początkowej;
 • możliwość łatwego rozliczenia podatku;
 • wrzucenie w koszty uzyskania przychodu wszelkich opłat związanych z eksploatacją auta;
 • szansa na wpisanie zakupu do ewidencji środków trwałych;
 • tania opcja wykupu po zakończeniu umowy.

Bezsprzecznie, dla przedsiębiorcy, taka forma nabycia pojazdu jest obecnie najlepsza.

Leasing samochodu osobowego dla działalności gospodarczej

Niezależnie, czy jesteś konsumentem prywatnym, czy prowadzisz własny biznes. Nasz zespół doświadczonych doradców pomoże Ci zawrzeć najlepszą umowę leasingu, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Nasza oferta jest skierowana również do nowych firm, które dopiero budują swoje zaplecze logistyczne i potrzebują bezpiecznego samochodu do prowadzenia działalności operacyjnej.